Достапни линкови

Ештон- палестинско-израелските преговори не се завршени


Шефот за надворешна политика на ЕУ, Кетрин Ештон
Шефот за надворешна политика на ЕУ, Кетрин Ештон изјави дека таа не верува оти израелско-палестинските преговори се во ќор сокак. Коментарот на Ештон е откако Палестина соопшти дека преговорите се завршени поради тоа што во изминативе две недели двете страни се сретнале пет пати без да остварат некаков напредок.
Ештон говорејќи по средбата со палестинскиот претседател Махмуд Абас рече дека размислува претпазливо, каков чекор да биде преземен понатаму.
XS
SM
MD
LG