Достапни линкови

Македонската ватерполо репрезентација против селекцијата на Италија


Macedonia - Water polo world championship schedule, Skopje, undated
Македонската ватерполо репрезентација денеска во 14 часот и 30 минути во рамките на Европското првенство во Ајндховен, Холандија, ќе игра против актуелниот светски шампион, селекцијата на Италија. Македонските вареполисти во минатите денови на ЕП загубија од селекциите на Грција и Унгарија, а го добија дуелот со Турција. Во оваа фаза, ватерполистите по мечот со Италија, треба да го одиграат и напреварот со домаќинот Холандија.
XS
SM
MD
LG