Достапни линкови

14 години затвор за Спасов за убиството на Нешковски


архива
Поранешниот припадник на специјалната единица „Тигар,, Игор Спасов, денеска е осуден на 14 години затворска казна за убиство со умисла. Тој беше обвинет за убиство на Мартин Нешкоски, вечерта по изборната победа на ВМРО ДПМНЕ на градскиот плоштад. Движењето Стоп за полициска бруталност за во 12 часот најави почеток на протестен марш, бидејќи истрагата не беше проширена.
XS
SM
MD
LG