Достапни линкови

Собранието ја почна расправата за Законот за стечајци


Архивска фотографија: Гневен возач се расправа со стечајците кои ја блокираат улицата пред Собранието на 10 јуни 2010 година.
Собранието почна да расправа за Предлог-законот за материјално обезбедување на невработени лица поради приватизација на претпријатијата со општествена и државна сопственост, познат како законот за стечајци, во прво читање. Предлог-законот го поднесе пратеничката група на СДСМ.

Пратеникот Александар Спасеновски од ВМРО-ДПМНЕ рече дека предложениот закон е нефункционално решение и нема да им помогне на стечајните работници.
XS
SM
MD
LG