Достапни линкови

Мировни разговори со талибанците во Пакистан


Заменик командантот на пакистанските талибанци денеска потврди дека водат мировни разговори со владата во Исламабад. ,,Нашите разговори се движат во вистинска насока,, изјави за агенцијата Ројтерс командантот Маулви Факир Мохамед. Засега нема потврда од пакситанската влада на ваквите наводи на талибанците.
XS
SM
MD
LG