Достапни линкови

Тројца пакистански војници загинале од подметната мина во Карачи


Карачи 09.12.11
Тројца пакистански војници биле убиени, а 4-ца повредени при експлозија на мина на патот кај градот Карачи. Војниците биле во возило во близина на една воена база. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG