Достапни линкови

Русија,подигнато нивото на безбедност пред утрешните парламентарни избори


Во Русија нивото на безбедност е на највисок степен спроти изборите на кои се очекува да има протести.Претседателот Дмитри Медведев ја предводи листата на партијата Единствена Русија. Се очекува победа на владеачката партија чија позиција сепак, според анкетите, би требало да ослаби.
XS
SM
MD
LG