Достапни линкови

Египетските активисти денеска планираат нови протести


Египетските ативисти во Каиро повикаа денеска да се одржат уште едни масовни протести на кои ќе се побара армијата да ја предаде власта. Демонстрантите рекоа дека планираните протести се последна шанса за откажување на армијата од власта. Локалните медиуми јавија дека египетскиот владеачки воен совет побарал од поранешниот премиер Камел Гонзоури да формира нова влада, но засега нема официјална потврда за ова.
XS
SM
MD
LG