Достапни линкови

Иран-Неефективни се мерките на Арапската лига против Сирија


Претседателот на Сирија, Башар ал Асад
Иранските власти соопшти дека одлуката на Арапската лига да ја суспендира Сирија нема резултат и е во корист на странските земји во време кога на реформите на претседателот Башар ал Асад треба да им се даде шанса.
Иран е тесно поврзан со Сирија. Двете земји го поддржуваат Хамас и Хезболах.
XS
SM
MD
LG