Достапни линкови

Изрaeл повторно ќе гради на Западниот брег


Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху нареди да бидат изградени уште 2000 илјади домови за Израелците. Според соопштението новите градби ќе бидат лоцирани во близина на Ерусалим, кој Нетанјаху верува дека ќе биде дел од Израел кога ќе биде постигнат мир со Палестинците.
XS
SM
MD
LG