Достапни линкови

Дел од ПАСОК бараат оставка од Папандреу


Шест високи членови на грчката владечка партија побарале од премиерот Јоргос Папандреу да си поднесе оставка, јавува грчката новинска аегнција АНА. Како што се јавува, во писмото што му го испратиле на премиерот е наведено дека на земјата и е потребна легитимна политичка влада а не план за национално изјаснување. Шестмината потписници на барањето за оставка се членови на Советот на ПАСОК и блиски соработници на поранешниот премиер Костас Симитис.
XS
SM
MD
LG