Достапни линкови

Снежната бура во САД остави 2 милиона луѓе без струја


Над 2 милиона Американци останале без електричка енергија откако октомвриската снежна бура го зафати североисточниот дел на САД. Најмалку 3 луѓе умреле поради лошите временски услови. Властите предупредуват дека може да им бидат потребни неколку дена за да профункционира снабдувањето со струја. Локалните власти во Њујорк, Масачутес, Њу Џерси и Конектикат прогласија вонредна состојба и побараа од граѓаните да се воздржат од патувања.
XS
SM
MD
LG