Достапни линкови

Експлозија на камион бомба во Авганистан


Камион бомба експлодира во Авганистан, при што најмалку 10 луѓе загинале, а 15-мина биле повредени. До експлозијата дошло во централната провинција Парван, во момент кога група луѓе се собрале околу една цистерна за бензин.
XS
SM
MD
LG