Достапни линкови

Почнува бранот штрајкови во Грција.


Atina
Во Грција од денеска започнува нов бран протести поради економските мерки за штедење, воведени од Владата во замена за одобрените кредити од ЕУ и ММФ за излез на земјата од должничката криза.
Бродскиот сообраќај, царината, лекарите, пожарникари, банките стапуваат во штрајкови чија кулминација се очекува на 19 и 20 Октомври.
Овие два дена се очекува земјата да биде целосно парализирана.
XS
SM
MD
LG