Достапни линкови

19 загинати во најновите судири во Сирија


Сиријски опозициони активисти соопштија дека најмалку 19 луѓе биде убиени, вклучувајки и војници, во најновите судири меѓу анти-владините демонстранти и безбедносните сили. Според истиот извор, владините сили со тенкови го нападнале градот Банаш. Вчера Европската Унија ги замрзна сметките на државната Комерцијална Банка на Сирија. Соединетите Држави воведоа санкции против оваа банка уште во август.
XS
SM
MD
LG