Достапни линкови

КФОР отстранува барикади, Србите бетонираат нови


Преминот Јариње во северниот дел на Косово
Ситуацијата на Северно Косово со барикадите е мирна но и натаму тензична. Српските медиуми јавуваат дека локалните Срби и понатаму дежураат пред барикадите и дека синоќа ја бетонирале блокадата на преминот на мостот Ибар. Силите на КФОР вчера ја отстраниле блокадата на преминот Јариње, но како што јавува новинскита агенција Бета никој не поминал низ преминот во знак на протест.
XS
SM
MD
LG