Достапни линкови

Интерпол издаде потерница по синот на Гадафи


Саади Гадафи
Меѓународната полициска организација Интерпол денеска издаде потерница по Саади Гадафи, синот на отстранетиот либијски лидер Муамер Гадафи. Потерницата е издадена поради обвинувања дека тој ја злоупотребил функцијата додека бил претседател на Либијската фудбалска федерација. Се верува дека Саади Гадафи се наоѓал во Нигер. Се уште не е познато каде се крие неговиот татко Муамер.
XS
SM
MD
LG