Достапни линкови

Жестоките борби во Либија не престануваат


Во последните две упоришта на поддржувачите на Моамер Гадафи, Сирт и Бани Валид, се водат жестоки битки. Бунтовниците наидоа на тежок отпор од лојалистите. Локацијата на Гадафи се уште е непозната но неговиот потпарол за неколку новински агенции изјави дека Гадафи останува во Либија и дека неговите поддржувачи ќе продолжат да се борат против бунтовниците.
XS
SM
MD
LG