Достапни линкови

Новак Ѓоковиќ победи и на US Open


Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои Отвореното првенство на САД, откако во финалето го победи Шпанецот Рафаел Надал со 3:1 во сетови. Тоа беше трета Грен Слем титула на Ѓоковиќ оваа година, по освојувањето на Австралија Опен и на Вимблдон. Нему му припаднаа милион и 800 илјади долари, а Надал освои 900 илјади долари.
XS
SM
MD
LG