Достапни линкови

Иванов постхумно го одликува Јордан Мијалков


Претседателот Ѓорге Иванов денеска постхумно го одликува првиот министер за внатрешни работи во Владата , Јордан Мијалков со орден „8-ми Септември“. Орденот го прими неговиот син, Влатко Мијалков. Иванов изјави дека бил посветен македонскиот народ да не ја пропушти историската можност да создаде своја, слободна и независна држава и додаде дека оти тој се покажал како голем патриот, целосно посветен на идејата за независна Македонија.
XS
SM
MD
LG