Достапни линкови

Обама го зголеми својот економски тим


U.S. -- President Barack Obama participates in a news conference about Hurricane Irene at the White House, in Washington, DC, 28Aug2011
Американскиот претседателот Барак Обамаго именуваше економистот Алан Кругер за негов економски советник во Белата Куќа. Тој изјави дека очекува од неговиот економски тим да го советува исклучиво за економијата а не му дава партиски политички совети. Обама денеска најави дека наскоро ќе се отворат нови работни места, но деталите ќе ги соопшти наредната недела.
XS
SM
MD
LG