Достапни линкови

Авганистански пратеници ќе го напуштат парламентот


Авганистанската независна изборна комисија денеска објави дека девет пратеници треба да ги напуштат фунциите по спроведената истрага за измама и фалсификат во текот на септемвриските избори. Комисијата соопшти дека новите парламентарци кои ќе треба да ги заменат деветмината, ќе дојдат од неколку различни провинциии.
XS
SM
MD
LG