Достапни линкови

Чеченскиот претседател предводел напад врз милитанти


Рамзан Кадиров
Властите во Чеченија соопштија денеска дека најмалку 11 милитанти биле убиени во синоќешните операции на безбедносните сили. Во една од акциите што ја предводел чеченскиот претседател Рамзан Кадиров биле убиени четворица луѓе. Тоа го потврди самиот Кадиров, додавајќи дека притоа било запленето оружје и експлозиви.
XS
SM
MD
LG