Достапни линкови

Саркози на итен состанок посветен на светските финансики проблеми


Францускиот претседател Никола Саркози го прекинал одморот и за денеска закажал итен состанок на кабинетот, посветен на светските финансиски проблеми. Откако во петокот беше намален кредитниот рејтинг на Соединетите Држави, се појавија шпекулации дека следната земја која ќе го загуби највисокиот кредитен рејтинг е Франција.
XS
SM
MD
LG