Достапни линкови

Времето сончево, попладне наоблачување


Времето ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура се движи од 14 до 22, а дневната ќе биде од 33 до 38 степени.
Во Скопје до крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а ќе почне да дува и умерен северен ветер.
XS
SM
MD
LG