Достапни линкови

Временска прогноза - Облачно


Денеска не очекува променливо време со локален пороен дожд и грмежи, а наместа со засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната од 23 до 31 степен.Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 15 степени, а дневна до 28 степени.
XS
SM
MD
LG