Достапни линкови

Норвешкито напаѓач пристигна во судот во Осло


осомничениот за нападите
Андерс Бехринг Бреивик осомичен за петочните напади во Норвешка , пристигна во судот во кој ќе биде сослушан. Судијата по барање на обвинителите одлучи сослушувањето да биде затворено за јавноста и за медиумите. Обвинителите ќе побараат осум недели притвор за Бреивик Осомничениот призна дека ги извршил нападите. Тој преку неговиот адвокат рече дека сака да ги објасни мотивите за своите постапки
XS
SM
MD
LG