Достапни линкови

Пораст на киднапирањата во Албанија


Илустрација
Во Албанија во првата половина од оваа година е забележан раст на случаите на киднапирања, со цел добивање имотна корист, споредено со последните години, изјави претседателот на Судот за тешки кривична дела Етлева Деда.
Во 2007-та година регистрирани се 19, во 2009 година 11, а годинава само за шест месеци регистрирани се 13 вакви дела, од кои само месецов имало две киднапирања.
XS
SM
MD
LG