Достапни линкови

НАТО жестоко го бомбардира Триполи


Воените авиони на НАТО денеска бомбардирале цели во Триполи. Очевидците велат дека ова е еден од најжестоките напади во последните неколку недели. Либиската државната телевизија јави дека при нападите е предизвикана штета а има и жртви, но не откриваат други детали.
XS
SM
MD
LG