Достапни линкови

Средба на шефовите на дипломатија на двете Кореи


Хилари Клинтон на Азиската конференција
Министрите за надворешни работи на Северна и на Јужна Кореја, имале кратка средба за време на одржувањето на азиската безбедносна конференција. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека САД се охрабрени од прелиминарна средба меѓу преставниците на Северна и на Јужна Кореја. Таа додаде дека сепак Пјонгјанг мора да докаже дека се смениле некои работи во врска со нивната нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG