Достапни линкови

Амбасадорите на САД и Франција ја посетија Хама


Syria -- An image grab taken from footage uploaded on YouTube shows hundreds of thousands of Syrian antigovernment protesters flooding the streets of the central city of Hama, 01Jul2011
Десетици илјадници сиријци се собраа во Хама на протести против Претседателот Башар ал Асад додека амбасадорите на САД и Франција го посетија градот во знак на подршка што го налути режимот.
Посетите на Роберт Форд и Ерик Шевалиер за режимот на Асад е мешање во внатрешните работи.
Во меѓувреме се јавува дека сириските сили убиле неколку демонстранти во Дамаск.
XS
SM
MD
LG