Достапни линкови

Автомобил бомба во Диванија - 21 лице загинаа


Ирак - архива
Во екплозија на автомобил бомба загинаа најмалку 21 лице, а 30 ти беа ранети во централен Ирак.
Автомобилот бил поставен пред владината зграда во Диванија 150 километри јужно од Багдад.
Засега нема други детали.
XS
SM
MD
LG