Достапни линкови

Aвионска несреќа во Русија - 40 загинати


Четириесет лица загинаа кога патнички авион се урнал во северозападниот дел на Русија.
Локалните медиуми јавија дека авионот се урнал во близина на ародромот Петрозаводск.
Осум лица ја преживеале несреќата, меѓу кои и 10 годишно момче кое е хоспитализирано во критична состојба.
Рускиот авион патувал од Москва и се урнал пред полноќ.
XS
SM
MD
LG