Достапни линкови

Обама наскоро ќе соопшти колку американски војници ќе бидат повлечени од Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама се очекува наскоро да го објави бројот на американски војници кои ќе бидат повлечени од Авганистан во почетокот на јули, соопшти Белата Куќа. Според портпаролот Џеј Керни, станува збор за значително повлекување кое секако е базирано врз ситуацијата на теренот во Авганистан. Моментално во Авганистан има околу 100 илјади американски војници.
XS
SM
MD
LG