Достапни линкови

Ахмадинеџат обвинет за злоупотреба на функцијата


Иранскиот парламент денеска го обвини претседателот Махмуд Ахмадинеџат за кршење на законите поради тоа што самиот се наименува за министер за нафта. Парламентарците испратиле и извештај со обвинувањата до надлежните судски органи.
XS
SM
MD
LG