Достапни линкови

Пакистан не сака напади на САД на своја територија


Парламентот на Пакистан денеска побара крај на нападите со американски беспилотни летала на пакистанска територија, како и независна истрага за нападот на американските командоси во кој во близина на Исламабад беше убиен лидерот на Ал Каеда Осама бин Ладен. Нападите мора да запрат или во спротивно Пакистан ќе преземе неопходни мерки, меѓу нив и повлекување на согласноста за транзит и снабдување на НАТО силите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG