Достапни линкови

Американски агенти ги испрашувале вдовиците на Бин Ладен


Американски агенти добиле дозвола од пакистанските безбедносни сили да ги испрашуваат вдовиците на Осма Бин Ладен, јави Си Ен Ен. Според оваа телевизија, трите жени биле испрашувани во присуство на пакистански разузнавачи, но оти не биле добиени многу информации. Женитеод кои две се од Саудијска Арабија а една од Јемен, биле непријателски расположени кон американските агенти.
XS
SM
MD
LG