Достапни линкови

Пакистанската армија пред Парламентот за случајот Осама Бин Ладен


Пакистанската армија денеска треба да го извести парламентот за неуспешноста да го пронајде Осама Бин Ладен и за неучеството во американската акција за негово елиминирање. Парламентарците прашуваат и како е можно Осама Бин Ладен повеќе години да се криел во непосредна близина на пакистанска воена база.
XS
SM
MD
LG