Достапни линкови

Ал Каеда се заканува со крвави напади


изградба на меморијален центар на местото на нападот од 11 септември во Њујорк
Лидерот на јеменскиот огранок на Ал Каеда ги предупреди американците дека ќе се соочат со покрвави напади по убиството на лидерот на терористичката организација Осама бин Ладен на втори мај во Пакистан. Предупредувањето е објавено на интернет страницата на Ал Каеда а е потпишано од Насел Ал Вахиши, првиот човек на организацијата на арапскиот полуостров. Американците не треба да се залажуваат дека „работата е завршена“ и дека „тоа што следува е поголемо и полошо“ се наведува во соопштението.
XS
SM
MD
LG