Достапни линкови

НАТО не знае дали Гадафи е жив или мртов


НАТО демантира дека мета на воздушните напади во Триполи е либијскиот лидер Муамар Гадафи. Италијанскиот генерал на Алијансата Клаудио Габелини изјави дека уништување на контролните центри на лојалистите на лидерот била цел на последните напади во главниот град на северноафриканската земја. Генералот додаде дека не знае дали Гадафи е жив или мртов.
XS
SM
MD
LG