Достапни линкови

Судири во близина на либискиот аеродром во Мисрата


Во градот Мисрата во близина на аеродромот дошло до судири меѓу бунтовниците и силите лојални на Муамер Гадафи, јавија агенциите.Портпаролот на бунтовниците ги повикал силите на НАТО да го спречат нападот на силите на Гадафи кои се сконцентрирани во близина на градот.Во меѓувреме Телевизијата Ал Џезеира јави дека дека бунтовниците ја презеле контролата врз селото Зарек што се наоѓа на 25 километри од Мисрата.
XS
SM
MD
LG