Достапни линкови

Барселона прв финалист на Лигата на шампиони


Фудбалерите на Барселона се пласираа во финалето на Лигата на шампиони што ќе се одигра на 28 мај во Лондон. Тие синоќа во реваншот ремизираа со Реал Мадрид 1:1, но поради победата во првиот натпревар со 2:0, одат натаму. Поведе Барселона со голот на Педро во 54-та, а изедначи Марсело во 64-та минута.
Вечер ќе се добие и противникот на Каталонците во финалето. Манчестер Јунајтед на домашен терен ќе ја брани предноста од првиот натпревар против Шалке од 2:0.
XS
SM
MD
LG