Достапни линкови

Клинтон ќе ги посети Египет и Тунис


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска патува за Египет на разговори со новите лидери на земјата. Се очекува Клинтон да побара од нив да ги исполнат ветувањата за спроведување демокртатски реформи. Утре, Клинтон ќе го посети и Тунис.
XS
SM
MD
LG