Достапни линкови

САД бараат воздржаност од странските сили во Бахреин


Соединетите Држави ја повикаа Саудиска Арабија и другите земји во заливот, да покажат воздржаност откако испратија трупи во Бахреин за да му помогнат на сунитското кралско семјство, кое е на власт, да се справи со демонстрантите, главно шиити. Белата Куќа, испраќањето на илјада саудиски војници во Бахреин не го смета за инвазија, но бара од сите страни воздржаност и политички дијалог.
XS
SM
MD
LG