Достапни линкови

Напаѓачи вооружени со ножеви и сабии денеска почнаа да ги напаѓаат стотиците про-демократски ориентирани демонстранти во центарот на Каиро. Државната телевизија објави снимки од немирите на кои се гледа како се фрлаат камења а луѓе бегаат од плоштадот Тахрир, епицентарот на протестите поради кои Хосни Мубарак се повлече од лидерската позиција. Насилството се случува додека новоформираната Влада се среќава со врховниот совет на вооружени сили.
XS
SM
MD
LG