Достапни линкови

Комеморијален собир во МАНУ


Со комеморијален собир во Македонската академија на науките и уметностите, денеска почнува церемонијата по повод отворањето на Меморијалниот центар на Холокаустот на Евреите од Македонија.
На денешната прес конференција, што исто така ќе се одржи во МАНУ ќе бидат соопштени детали за тридневната церемонија и ќе бидат промовирани специјална поштенска марка и поштенско писмо.
XS
SM
MD
LG