Достапни линкови

Продолжуваат протестите во Бахреин


Протестите во Бахреин
Десетици илјади приврзаниците на бахреинската водечка опозициона партија денеска протестираат на улиците на главниот град Манама за распуштање на владата. Деомнстрантите се собраа на плоштадот во градот и покрај тоа што кралот Хамад бин Иса ал Халифа изутринава нареди да бидат пуштени на слобода политичките затвореници.
XS
SM
MD
LG