Достапни линкови

Ослободување на политичките затвореници во Бахреин


Кралот на Бахреин Хамад Бин Иса ал Калифа денеска наредил да бидат ослободени политичките затвореници. Меѓутоа и денеска во Бахреин има анти-владини демоснтрации на кои се бара воспоставување вистинска уставна монархија во земјата со поголемо учество на граѓаните.
XS
SM
MD
LG