Достапни линкови

Британскиот премиер Камерон во посета на Египет


Британскиот премиер Дејвид Камерон
Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска пристигна во Египет. Тој е првиот лидер кој е во посета на земјата, откако Претседателот Хосни Мубарак беше принуден да даде оставка по масовните протести во земјата против неговиот режим. Говорејќи на пат кон Каиро, Камерон изјави дека неговата посета е одлична можност за да биде направен чекор напред во спроведувањето на демократијата во земјата, која е под власт на војската. Тој ќе се сретне со преставници на власта и опозицијата во Египет.
XS
SM
MD
LG