Достапни линкови

Европратеникот Едуард Кукан во Македонија


Едуард Кукан
Во Националниот совет за евроинтеграции денеска ќе се одржи средба на вицепремиерот Васко Наумовски и Едуард Кукан, пратеник во Европскиот парламент и поранешен министер за надворешни работи на Словачка. Кукан ќе одржи и предавање на тема „Искуството и поминатиот пат на Словачка во процесот на ЕУ“.
XS
SM
MD
LG